Angyali útmutatás hétfő hajnalra: Újhold elhozta sorsfeladat felismerését, teljes átalakulást hoz.

Az idei decemberben az az érdekes eset áll fent, hogy december 1-ére esik Újhold napja és mivel december

31 napos ebből következik, hogy az Új év beköszönte előtt még egy Újholdat üdvözölhetünk.

(ebből következik, hogy 2025 első Újholdjára csak január 29-én kerül majd sor)

Ha egy hónapban két Újhold van, az mindenképpen említésre méltó, hiszen, mint egy sorvezető szépen mutatja számunkra az utat, el sem tudjuk téveszteni az irányt.

 

Az év utolsó hónapja egyrészt a lezárásról, az év végéről és a számvetésről szól. Másrészt pedig a várakozásról és az ünneplésről, a fény születéséről. Decemberben már nem szoktunk semmi nagyszabású új projektbe belekezdeni, sokkal inkább számot vetünk, integráljuk az egész év eseményeit, hogy honnan indultunk és mekkora utat is jártunk be.

Két fajta ember létezik. Az egyik hazugságokkal épít csillogó életet, de hideg van házában, s lelke kong az ürességtől. A másik szeretettel kövezi ki otthonát, mely felfűti napjait, s minden pillantásával a jót építi. Az egyik féli az éjt, nem lát túl rajta, s képtelen hinni a csodát. A másik az égre emeli tekintetét, gyönyörködik a csillagokban, és nincs lehetetlen számára.

 

Mondom, két fajta ember létezik… Az egyik folyton másokat hibáztat, mindig mindent jobban tud, és soha semmi sem elég jó neki. A másik igyekszik fejlődni, élete végéig tanul, és az apró csodákat is meglátja az életben. Az egyik folyton panaszkodik az időjárásra, szíve évről évre sötétebb, s nem látja a fényt. A másik mosolyogva tartja arcát az esőbe, elfogadja, mit az élet kínál, s ő maga válik fénnyé az éjszakában.

 

Elmondom, szerintem miért téved az első csoport. Mert nem az határoz meg, hogy mit birtokolsz – jó kocsi, hatalmas ház, menő állás, vaskos bankszámla – hanem, hogy milyen a szíved, s hogy miként bánsz másokkal. S csak akkor leszel boldog, ha része vagy a világnak, az életnek, ha a belső hangod szerint élsz.

 

A görögök mindig azt kérdezték, ha meghalt valaki: ,,Vajon volt benne szenvedély?”

Nos, ez hát a lényeg. Bármit is csinálsz, lángoljon benne a szíved. Tedd alázattal, kitartással, és szenvedéllyel! Legyen az csók, ölelés, karrier, álmok, vagy csak egy nap a munkahétből. Élj végre tiszta szívvel, mint a gyerekek, s ne hagyd elfutni a perceket!

Advent közeledtével elcsendesedünk, a szívünk megtelik örömmel és várakozással. A megbékélés és a lelki megtisztulás időszaka ez, ezért néhány megható és elgondolkodtató idézettel segítünk még jobban ráhangolódni a közelgő ünnepekre.

Pár szívhez szóló idézet az adventi időszakra:

 

„Van-e érzés, mely forróbban és sejtelmesebben megdobogtatja az emberi szívet, mint az ünnep és a várakozás izgalma?”
Márai Sándor

„Az ádventi várakozás hasonlít a megemlékezéshez, de valójában mindennél távolabb áll tőle. Valódi várakozás. Pontosabban úgy, ahogy a szeretet mindennél valóságosabban vágyakozik az után, akit magához ölel és örök újszülöttként a karjai között tart.”

Pilinszky János

„Karácsony nem az ész, hanem a szív ünnepe. És a szív érzi, hogy azok is ott állnak veled a karácsonyfa körül, akiket a szemeddel nem látsz, és az eszeddel nem hiszel.”
Müller Péter

„A karácsony nem attól lesz tökéletes, hogy nincs porcica a szekrények mögött, tízféle sütit sütsz és halomban áll a fa alatt az ajándék. Nem lesz jobb az ünnep attól, ha beleszakadsz a házimunkába, hogy aztán az ünnepek alatt holtfáradt legyél! Sem attól, ha mártírként sütsz-főzöl-takarítasz-vásárolsz hetekig. A készülődés lehet az ünnep része. Lehet együtt készülődni és nem attól lesz tökéletes, hogy minden tökéletes, hanem attól, hogy együtt vagyunk.”
Vida Ágnes

új hét áldása:

Ha nem szeretsz valamit másban, akkor nézz magadba!

Elégedetlenség, a külvilágra vonatkozó állítások súlyos betegségekhez vezethetnek. Ismeretes, hogy azoknak, akik hajlamosak a kritikára, gyakran fájnak az ízületeik és torkuk.

A reuma olyan emberek betegsége, akik folyamatosan panaszkodnak, és kifejezik az elégedetlenségüket, magukat és másokat kritizálnak. Ennek oka az, hogy az ilyen emberek ragaszkodnak a véleményükhöz, keményen ítélik meg, és nem fogadják el mások véleményét. Ilyenkor az önmaguk fontosságába vetett tévhitük hihetetlen méretűvé válva betegségbe taszítja őket.

 

A kritikának, akárcsak minden más viselkedésnek, pozitív szándéka van. Amikor egy embert kritizálunk, azt akarjuk, hogy jobbá váljon, megváltoztassa viselkedését. Ha megpróbálsz másik személyt megváltoztatni, akkor szó szerint megtámadod őt információs és energia szinten. Mivel kifejezed viselkedéseddel az elégedetlenséged, megtámadod őt. Valójában az agresszióval minden mást is elpusztítasz.

 

Az agresszió megtorló agressziót okoz.

Ha nem szeretsz valamit egy másikban, akkor nézz magadba!

 

A külső helyzet mindig tükrözi a hiedelmeinket, gondolatainkat. Ezért, ha valakivel nem értesz egyet, önmagad ellen lépsz fel.

 

 

Változtasd meg viselkedésed, és akkor ez a személy új módon lesz kénytelen reagálni rád! Készítsd el magad körül a szeretet, a harmónia terét! Ha megváltoztatod a világod, személyes állapotod, gondolkodási programjaid, pozitív hozzájárulást nyújtasz az általános modellhez, az egész Univerzumhoz. Végül is az egész része vagy.

Késmárki László: A boldogság kulcsa A pozitív gondolkodás nagy könyve Ankh kiadó 2021.