Hétvégi Angyalkártya (november 11-12.): Őrangyalod üzenetei novemberi reggelekre.

Amikor minden reggel felébredsz, mondogasd magadnak:

Nem tudom irányítani a világot anélkül,
de irányítani tudom a világot belül.

és alakítsd át a lehető legszebb hellyé,
azzal, hogy irányítom azt, amit engedek, hogy a szívembe lépjen,
és azzal, hogy azt választom, amit kihozok belőle,
majd a példámon és a nézőpontomon keresztül
a külvilág elkezd megváltozni.
Tahlia Hunter szavai

A betegséget előidéző negatív tapasztalatoktól való megtisztulás módjai.

Megbocsátási technikák:

A megbocsátás különböző technikái nagyon alkalmasak az érzelmi test megtisztítására.
A megbocsátási meditáció a következőképpen néz ki:
„Szeretettel és hálával megbocsátok (xy-nak; az ember neve), és elfogadom őt úgy, ahogyan Isten megteremtette. Megbocsátok (xy-nak) és naponta gyakorlom a megbocsátást vele kapcsolatban”.

Azt kell mondanom, hogy ez a meditáció elsősorban a külső világ problémáitól, a felhalmozott negatív tapasztalatoktól való megtisztulásra alkalmazható. Gyakran segít megszabadulni a legösszetettebb betegségektől, beleértve a szív- és érrendszeri betegségeket, a gyomor-bél traktus betegségeit, a légzőszerveket érintő problémákat (köztük néhány onkológiai betegséget).
Mindez a környező világra vonatkozó irreális követelések eltávolításának folyamatát és a harmonikus lelkiállapotba való áttérést kísérő tényezőként szolgál.
Kérj elnézést a testedtől!

Számos olyan megközelítés létezik, amelyek középpontjában az érzelmi test -mint a betegség forrásának- megtisztítása áll.
E megközelítés lényege egyszerű:Minden negatív tapasztalatunk piszok, amely a testünkbe kerülve (az érzelmi testről a fizikai testre átíródva) felhalmozódik a szövetekben, és „szemétdombbá” változtatja testünket. Minden negatív tapasztalatunk (előbb vagy utóbb) megbetegíti a testünket. Negatív hozzáállásunkért egyedül mi vagyunk felelősek, ezért nekünk kell megbocsátást kérnünk testünktől az általunk okozott fájdalomért, amely megtisztítja azt a felgyülemlett érzelmi negativitástól, és megszakítja a negatív érzéssel alaprezonanciában álló további betegségek kialakulását.

A módszer lényege: a negatív tapasztalatok folyamatának három „résztvevőjétől” kell megbocsátást kérni, nevezetesen:
– attól a negatív érzelemtől, amelyet átéltél („megbocsátom magamnak a férjem elleni sérelmet, aki elhagyott”, „megbocsátom a gyermekem iránti bűntudatomat”, „megbocsátom az erőszakos gyűlöletemet”, stb.);
– önmagadtól, amiért megengedted magadnak, hogy negatív érzelmeket élj meg, vagy valamilyen cselekedetet hajts végre, ami ezen érzésekhez vezetett („megbocsátom magamnak a gyűlöletemet”, „megbocsátom magamnak, hogy hagytam magam megtéveszteni”, „megbocsátom magamnak, hogy hagytam, hogy mások szenvedést okozzanak „stb.);

– a testedtől, amiért fájdalmat okoztál neki azáltal, hogy beengedted ezeket az élményeket („Megbocsátok a testemnek, amiért megbántottam, amiért haragot éreztem a férjem iránt”. „Elnézést kérek a testemtől, amiért bántottam őt, a gyermekem iránti bűntudatom miatt. Bocsánatot kérek a testemtől, hogy szemetesládává tettem, hogy összegyűjtöttem bele minden ítéletemet és elégedetlenségemet)”.
Miután összeállítottad magadnak azt a három mondatot, amelyek tükrözik a valós helyzeted, sokszor meg kell ismételned őket. Ezzel párhuzamosan a testedben felhalmozódott érzelmi negativitás kitisztul és helyreáll az egyensúlya. Természetesen ez akkor történik, ha a betegség oka éppen a negativitás felhalmozódása volt, és nem valamilyen más ok.
Kérj bocsánatot a beteg szervtől!

Kérhetsz megbocsátást nemcsak az egész testedtől, hanem kifejezetten egy beteg szervtől is. Miért betegszünk meg? Ez akkor történik, ha nem látjuk el a testet elegendő mennyiségű nyomelemmel, amelyre szüksége van, vagy túlterheljük (pl. túlzott alkoholfogyasztás esetén így májcirrosis fordul elő), vagy érzelmi szennyeződéseket tárolunk a testünkben, amit az nem tud elviselni, és megbetegszik; vagy mi magunk betegítjük meg a testünket (pl.ha valamilyen hasznot húzunk belőle). Maga a test nem tud megbetegedni; a betegség mindig egyes gondolataink, érzelmeink vagy cselekedeteink következménye. A beteg szerv pedig az a gyenge pont, amelynek szöveteiben felhalmoztuk a vele alaprezonanciában álló (általunk létrehozott problémákat) negatív érzelmeket.

Tehát érdemes közvetlenül a beteg szervhez fordulni, és megbocsátást kérni tőle.
A bocsánatkérésnek bármilyen megfogalmazása lehet. Ha rájöttél, hogy cselekedeteid pontosan miért vezettek betegséghez, akkor erre kell koncentrálnod! Ha nem világos, miért jelenik meg fájdalom e bizonyos szervnél, akkor egyszerűen bocsánatot kérhetsz tőle, amiért betegséget okoztál számára. Az ilyen „kezelés” jó és gyors hatással lehet, ha betegséged oka az érzelmi negativitás felhalmozódása volt.

Egyszerűbb fájdalomcsillapítóval vagy más módszerekkel elfojtani a beteg szerv segélykiáltását, de ettől még a negatív érzelem nem fog elmúlni, hanem megvárja a lehetőséget, hogy máshol (a vele alaprezonanciában álló másik szervben is) megnyilvánuljon. Ezért jobb megnyugtatni magunkat, és a beteg szervtől bocsánatot kérni a vele szemben elkövetett vétkeinkért.

Késmárki László:Test-lélek szótár A betegségek lelki,mentális és karmikus okai 7.bővített kiadás